Таг: томислав лазаров

ФРОДЕМ: Томислав Лазаров е вистински вмровец, Груевски е ,,до коска“ исплашен...

Фронтот за Демократска Македонија - ФРОДЕМ ја поздравува високо моралната одлука за признавање на вина на Томислав Лазаров, четвртообвинет во предметот „Насилство во Центар“....

Признавање вина за условна казна

Втора условна казна по признавање вина за случај на СЈО. Томислав Лазаров од ВМРО ДПМНЕ, поранешен советник во општина Центар, по покајувањето и признавање...

Обвинетиот Томислав Лазаров од ВМРО ДПМНЕ длабоко се кае и ...

Еден од обвинетите во судскиот процес ,, Нарачани шамари за Жарновски“ , тогашниот координатор на советничка група на ВМРО ДПМНЕ во општина Центар, Томислав...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com