Таг: тонер

Американската амбасада во Скопје ја објави официјалната реакција на U.S. ...

U.S. Embassy Macedonia   Statement by Mark Toner, Spokesperson at the U.S. Department of State Претходно, портпаролот на Стејт Департмент Марк Тонер, за Глас на Америка изјави“Американската...

Нема промена во американската политика кон Македонија, State Department го поддржува...

Појаснување за американската политика во Македонија од вршителот на должност портпарол на Стејт департментот Марк Тонер. Американскиот Стејт департмент ја поддржува работата на Амбасадорот Џес...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com