Таг: Торино

Во стампедо предизвикано од вест за наводна бомба во Торино повредени...

Поголем број навивачи  на  Јувентус, кои  на плоштадот Сан Карло во Торино го  следеле на голем видео бим натпреварот од Лига на шампиони, настрадаа...

Јувентус стигна во Загреб

Актуелниот италијански фудбалски првак Јувентус допатува во Загреб каде што со почеток во 20.45 го очекува натпреварот против Динамо во рамките на второто коло...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com