Таг: Тоти

Тоти : Ако заминев од Рома имаше само еден избор

Легендарниот Франческо Тоти, фудбалска „икона“ на Рома, во изјава за медиумите во Италија потврди дека бил блиску до трансфер во Реал...

Франческо Тоти наполни 40 години

Еден од најдобрите италијански фудбалери Франческо Тоти го прославува својот 40-ти роденден. Својот јубулеј популарниот Il Principe, го дочекува на фудбалските терени, во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com