Таг: трагедија

Ролеркостер испадна од шини во луна парк во Мексико Сити, има...

Две момчиња на 19 и 21 година, загинаа во луна парк во Мексико Сити кога се случи несреќа за време на возењето...

Фотографија од првите моменти по падот на автобусот во бездната

Фотографија од ФБ профилот на Фестим Русани

Двајцата параглајдеристи се судриле во воздухот пред трагичниот настан

На 17.08.2018 година во 12,30 часот во Крушево кај Мечкин камен, дошло до судир во воздух помеѓу двајца параглајдеристи И.В.(56) од Украина и И.П.(54) од...

7-годишно дете прегазено од автомобил додека се санкало на улица во...

Седумгодишното момче Јован С. загина денеска напладне, кога со својата санка налетало на автомобил, кој го прегазил без да има можност да реагира .   Момчето...

Во Тетово прогласена тридневна жалост заради трагедијата на семејството Зулбехари

Советот на општина Тетово, прогласи тридневна жалост заради трагичната несреќа во домот на семејството Зулбехари, во која во пожар загинаа мајката Фатима и нејзините...

Трагедија во Тетово: Во пожар настрадаа мајка и нејзините 4 деца

  38 годишната Фатиме З. и нејзините 4 деца на возраст од 4 до 13 години, настрадаа во пожар утрината во тетовската населба Поток, потврдија...

12 лица, меѓу кои и бебе, загинаа во пожар во зграда...

Дванаесет лица, меѓу кои и едно бебе, загинаа во страотен пожар во њујоршката населба Бронкс, а четири лица се тешко повредени.Пожарот започнал во кујната...

Трагедија на кружната трка во Скопје,натпреварувач изгуби контрола и прегази човек(видео)

На Кружната трка во Скопје се случи голема трагедија. Како што не информираа очевидци, пред факултетите, на потегот од МРТВ до семафорoт пред ,,Мавровка“,...

Во Дунав се удави 4-годишно дете, а по него и мајката...

Голема трагедија се случи во Хрватска. Спасувачки екипи со нуркачи се уште трагаат по тело на млада жена, која, како што се претпоставува, е...

ВИДЕО: Моментот од страшната трагедија во која загина синот на сопственикот...

Во страшна трагедија која ја предизвика синот на сопственикот на познатата грчка трговска марка Џамбо, покрај 24 годишниот Џорџ Вакакис, загинаа и мајка со...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com