Таг: трансплантација на срце

Само еден ден по тешката операција Иван Огњановски е буден и...

Министерот за здравство, Венко Филипче, со медицинскиот тим кој се грижи за Иван Огњановски кој вчера доби ново трансплантирано срце од неодамна...

Во 02 часот и 43 минути зачука срце, се направи првата...

,,Доцна во ноќта додека градот спиеше во 02:43 часот зачука срце... Во Република Македонија, на Универзитетската Клиника за Државна...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com