Таг: трансплантација

По успешната рехабилитација по трансплантацијата на срце Иван Огњановски заминува дома

Денеска Иван Огњановски на кого му беше трансплантирано срце заминува од Клиниката за Државна кардиохирургија на домашно лекување.  ,,Горд...

Во градите на Иван Огњановски повеќе од 40 дена чука срцето...

Во градите на Иван повеќе од 40 дена чука срцето на Емилија Динева, чие семејство и покрај големата загуба одлучи да спаси...

Благодарници за медицинскиот тим и за семејството Диневи за историската трансплантација...

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски денеска во Владата, придружуван од министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче се...

Филипче: Ден полн со емоции, срцето на Емилија чука во градите...

Лекарските тимови кои ги изведоа сложените операции на трансплантација на срцето и бубрезите на тројца пациенти, донирани по смртта на Емилија Динева...

Синот на пациентот на кого му беше трансплантирано срце изрази сочувство...

Синот на Иван Огњановски, пациентот кај кого е донирано срцето при првата трансплантација во Македонија, Васил Огњановски, денеска во изјава за медиумите...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com