Таг: трајко вељановски

Кој го спасува Вељановски од притвор, ДУИ или ВМРО ДПМНЕ?

По вчерашната добро режирана собраниска претстава ,,Како да не му се одземе имунитетот на пратеникот Трајко Вељановски“ (поренешен собраниски спикер), денеска медиумите...

Вељановски, Јанакиески и Ристовски материјално и партиски го мотивирале упадот во...

По спроведена сеопсежна предистражна постапка, надлежниот јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција донесе Наредба за...

Спиро Ристовски, Миле Јанакиески и Трајко Вељановски приведени на распит на...

Полицијата го приведе поранешниот претседател на Собранието и актуелен пратеник од ВМРО -ДПМНЕ Трајко Вељановски, дознава Радио Слободна Европа.

Трајко Вељановски речиси на ништо не се сеќава и не знае...

,,Не знам и не се сеќавам“. Вака главно одговараше поранешниот претседател на Собрание на РМ, Трајко Вељановски во својство на сведок на парашања од...

Вељановски: Немате двотретинско мнозинство за менување на Устав на РМ

Пратеникот на ВМРО ДПМНЕ, Трајко Вељановски, ја обвини владата дека нетранспарентно ги водела преговорите со Грција и на комисиска расправа за предлог на измена...

Трајко Вељановски, колкава е штетата од демолираното Собрание од вашите поддржувачи?

Еве како изгледа македонскиот Парламент по бруталното насилство на разбеснетите насилници организирани од ВМРО ДПМНЕ и од протагонистите на ,,За заедничка Македонија“ . Неодамна...

ВМРО ДПМНЕ: СЈО е партиски огранок на СДСМ-Сорос

  ,,Катица Јанева донесе уште една срамна и безобразна одлука за да го спаси нејзиниот штитеник, Зоран Заев. Вообичаено, Катица Јанева срамните одлуки ги носи пред...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com