Таг: трговски центар

Во трговски центар во Тексас се убиени десетина, а ранети најмалку...

21 годишно лице во Ел Пасо, Тексас, во еден трговски центар, според најновите информации, убил 22 , а ранил најмалку 20 луѓе,...

Улицата во сутерен кај Трговски центар повторно се отвора за сообраќај

Автобуската линија број 50 на релација „Хиподром – Клинички Центар“,  во правец кон Клинички центар ќе сообраќа по изменета траса и тоа: после автобуската...

Авион се урна врз трговски центар во Мелбурн(видео)

Заради дефект на моторот, мал, најверојатно приватен авион, се урна врз еден трговски центар во близина на аеродром во Мелбурн, поточно во Есендон. Според австралиските...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com