Таг: Трезор

Мијалков се смилува да даде исказ за „Трезор“

Специјалното јавно обвинителство бара од Кривичниот суд на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков, екс-шефот на неговиот кабинет, Тони Јакимовски...

Одбиен предлогот за притвор на осомничен од ,,Трезор”

Судија на претходна постапка постапувајќи по предлогот за определување на мерка притвор поднесен од страна на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела позврзани...

Судот испрати покани за сослушување на осомничени од ,,Трезор”

Судии од Одделот на претходна постапка постапувајќи по двата предлози – предлогот за определување на мерка притвор против едно лице и предлогот за определување...

Судот треба да одлучи за притвор и одземање патни исправи

До крајот на денот треба да се знае, дали Кривичен совет во Основен суд Скопје 1- Скопје ќе одлучи да го прифати барањето...

,, Трезор ” за богатење на контраразузнавачи

Специјалната обвинителка Катица Јанева рече дека Трезор е случај за економски криминал кој произлегува од прислушуваните разговори. Обвинителката Фатиме Фетаи, која ги образложи сомневањата рече...

,,Трезор” – нов случај на СЈО

Најава за прес конференција 27.09.2016, Скопје – На 28.09.2016 година со почеток во 10,00 часот во просториите на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com