Таг: трибина

Владиката Пимен зборуваше за Преспа на трибината на СДСМ(видео)

На трибината во Ресен во организација на СДСМ од циклусот „Агенда 20-24“, посветена на Преспанскиот договор и неговите импликации за развој на...

Перформанс со тапани, танчери и ,,За многу години Македонци“ на завршната...

Завршната трибина на СДСМ од серијалот ,,На прав пат“ во Скопје беше ,,зачинета“ со музика, тапани и танчери. Перформансот...

Заев: Ги научивме лекциите, по победата нула толеранција за грешки, па...

,,Во овие две и пол години власт на централно и локално ниво имавме многу успеси. Имавме и грешки и слабости.  Но, научивме...

Заев повторно најавува проверка (ветинг) на судиите и прочистување од корумпираните...

Потребен е целосен ветинг во судството, порача претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на вчерашната граѓанска трибина ,,На прав пат“ во Велес. Исто...

Анѓушев: Реалните бројки говорат дека нема поуспешни 2 и пол години...

,, Бројките се тие кои го покажуваат успехот на реалната економија. Бројките говорат за тоа дека претходно за 5 години, претходната власт...

Заев: Не прифаќаме алтернативни решенија, освен полноправно членство во ЕУ

,,Нашата татковина припаѓа на ЕУ и затоа не прифаќаме никакви алтернативни решенија, како парнерства или посебни статуси“, порача претседателот на СДСМ...

Николовски: Силна порака од стружани, заеднички до нова победа

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, е задоволен од стружани и вели дека добиле поддрѓка за избори и нов мандат.

Заев до Мицкоски: Направи уште еден чекор, и ти и јас...

- Сите ќе се радуваме на историската одлука на 30 септември. Сите сме свесни пред колку исправна одлука сме исправени. Ова е чест на...

Заев доби поддршка за референдумското прашање на трибина во Кочани (видео)

Со овации одговорија потврдно  присутните граѓани на прашањето на претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, „Дали сме за ЕУ и НАТО“, на попладневната трибина...

Заев пречекан на нозе и со овации на трибината во Кисела...

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија и премиер, Зоран Заев, вчеравечер учествуваше на граѓанска трибина на ОО СДСМ Кисела Вода. Во своето обраќање пред присутните, ...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com