Таг: трка

Градоначалникот Митко Јанчев учествуваше во ридско-планинската автомобилска трка во Кавадарци(видео)

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев, освен што даде целосна поддршка на вчерашната ридско-планинска автомобилска трка на стазата Брана Моклиште до...

Со трчање кон НАТО

Денеска во Градскиот парк се одржа НАТО – Атлетска трка, организирана од Министерството за одбрана, Армијата, Евроатлантскиот Совет и Атлетската федерација, по...

Над 3.000 лица на трката „Вози право, вози здраво“

Над 3.000  лица на велосипеди, тротинети и ролери, како и родители со колички со бебиња, ги,,окупираа# улиците низ Скопје по повод добро познатата ревијална трка...

Иџе го искрши своето “Хјундаи” на втората трка во Франција

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски - Иџе не ја заврши втората трка на "Пол Рикар“ во Франција. Откако по обидот за претекнување на Милер кој...

Тито Петковски не ја дава НСДП, Јосифовски не се откажува од...

Пред изборот на претседател на НСДП, која од формирањето во 2005 ја предводи основачот Тито Петковски, поранешниот пратеник од оваа партија, Љубомир Јосифовски, ја...

Автомобилот удрил во еден од организаторите на Кружната трка во Скопје(видео)

Според некои медиуми, возачот што ја изгубил контролата над својот автомобил за време на возобовената Кружна трка во Скопје, удрил во еден од организаторите. Според...

Објавен календарот за Ф1 за следната сезона

Меѓународната автомобилска федерација (FIA) го објави календарот за следната сезона за Формула 1 кој не се разликува многу од годинешниот. И следната сезона ќе...

Хамилтон самоуверен пред трката во Малезија

Актуелниот светски шампион во Формула 1, возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон рекол дека е уверен дека ќе се врати во добра форма за завршните...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com