Таг: трујачи

Љубителите на животни им порачуваат на трујачите од Берово да си...

    ,,Порака до трујачаите од Берово- Погледни си го делото! Погледни го кутрето кое се мачи да преживее! Погледни ги умрените кутриња и мачиња. Што...

Богдановиќ: Подметнувачите на отров низ градот се очигледно добро организирани

Градоначалникот на општина Центар Саша Богдановиќ, на прес конференција побара помош од граѓаните да пријават сомнително однесување на поединци кои поставуваат отров низ јавните...

Жерновски: Чашата е прелеана, трујачите на кучиња кривично ќе одговараат

Фрлањето отров за кучиња е кривично дело – беше констатирано на средба со Полициска станица  Центар и здруженија за заштита на животните, организирана од...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com