Таг: тужба

Обвинетиот Александар Трајковски за случајот ,,Шамари во Центар“ ќе добие и...

Александар Трајковски, еден од обвинетите за случајот ,,Шамарите во Центар“, по вчерашното рочиште за овој случај, кое патем пак беше одложено, изјави...

Министерот Димитров бара ,,Република“ веднаш да ја повлече ,,ноторната лага“ деке...

,,Барам веднаш "Република" да ја повлече ноторната лага дека сум вмешан во случајот "Рекет" и да ми се извини за одвратната инсинуација...

Српската ,,Инсајдер Продукција“ подготвува тужба за ,,Македонски Инсајдер“ и 1ТВ

Познатата српска истражувачка емисија ,,Инсајдер“, која сега работи под закрила на ,,Инсајдер Продукција“, најави тужба против сопственикот на 1ТВ , како и...

Тасева: Судските одлуки се јавни, не се чувствуваме виновни

„Ние само го објавивме решението од Апелациониот суд. Судските одлуки се јавни. Тоа ако сè уште не е, треба да биде објавено на веб-страницата...

Еуроникел со тужба за Слаѓана Тасева

Нетрпеливоста меѓу претседателката на „Транспаренси интернешнл – Македонија“, Слаѓана Тасева и раководството на Еуроникел,инвеститор во кавадаречки ,,Фени индустри“, кулминираше по најновата објава на Тасева...

Николовски најави тужби и истраги за секоја измислена вест, навреда и...

На министерот за земјоделство, Љупчо Николовски, му пукна филмот. Тој на својот ФБ профил најави дека веќе нема да толерира измислици, навреди и клевети: ,,За...

Ременски: Тој девојката ја остави и избега, па на суд ќе...

Пратеничката Фросина Ременски од СДСМ, доби уште една правна битка во низата судски процеси за клевета. По извинувањето на Ивона Талевска и Вечер на...

Барселона го тужи Нејмар

Барселона поднесе тужба против нивниот поранешен фудбалер Нејмар за прекршување на договорот и од Бразилецот бара 9,3 милиони отштета. Тужбата е поднесена до федерацијата на...

Конзервативна невладина организација ,,Judicial Watch“ поднесе тужба против СД и УСАИД...

Американската невладина организација декларирана како конзервативна , Џудишал Воч, поднесе тужба против  Стејт Департментот и Американската агенција за меѓународен развој (УСАИД) за извештаи и...

Здруженијата за заштита на животни ќе го тужат пејачот Наум Петрески...

,,Невистинити податоци, дополнителна паника кои само го продлабочуваат проблемот - страотни се вестите дека и вчера е гризнато четиригодишно дете од куче, без при...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com