Таг: тузла

500 мигранти од Тузла префрлени во камп блиску Сараево

По низа инциденти, меѓусебни пресметки, кражби и напади на жители на Тузла, 500 мигранти кои беа самоиницијативно лоцирани на главната железничка станица,...

ВИДЕО: Кога партијата ќе вработи професор на ваше место, се реагира...

  Професорка на Универзитетот во Тузла Амела Бегиќ, на прес конференција на премиерот на Кантон Тузла Бего Гутиќ кој на тематската конференција зборуваше за состојбата...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com