Таг: турнир

Ѓоковиќ, Тим и Зверев без ограничувања, играа фудбал, се радуваа, се...

Пред стартот на хуманитарниот тениски турнир Адриа Тур , во организација на српскиот тенисер и светски број 1 рекет, Новак Ѓоковиќ, во...

Тенискиот турнир во Индијан Велс откажан поради корона-вирусот!

Организаторите на ,,Индијан Велс“ мастерс турнирот во Калифорнија, САД, го откажаа неговото одржување, како што велат, заради големиот ризик и ширењето на...

КЛ7 Струга со најмлад состав го освои третото место

КЛ7 Струга убедливо го совлада градскиот ривал Струга со резултат 31:21 на младинскиот финален турнир во Струга. КЛ7 Струга на...

Фото: Заврши најмасовниот турнир Пандев Куп

По втор пат на највисоко ниво со над 1500 дечиња од 8 до 12 години и голем број на фудбалски натпревари се...

Ѓоковиќ нема да учествува на турнирот во Пекинг

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ нема да игра на турнирот во Пекинг, заради повреда на лактот. Ова го соопштија организаторите на турнирот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com