Таг: турско маало

Голема тепачка меѓу две семејства во струмичкото Турско маало

Нож, лопата, дрва и тупаници „играле“ синоќа во тепачката во Турското маало. Bчера околу 17.40 во Турското маало во Струмица на улица Бетовенова бил...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com