Таг: туск

Пендаровски од Брисел: Македонија ги затвори сите прашања со соседите, очекуваме...

Претседателот Стево Пендаровски, ја заврши својата прва официјална посета на Брисел, каде оствари средби со претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск и...

Заев-Туск од Брисел: Отворен е и потврден патот на Македонија кон...

,,Денеска во срцето на Европа потврдена е големата вест - Македонија добива датум за почеток на преговори, јуни 2019. Лидерите на ЕУ рекоа: Да,...

Историјата на Балканот наликува на хорор филм кој трае, но сепак...

Ова е пораката која на завршниот дел од Процесот Брдо-Бриони, кој се одржа изминатите денови во Скопје, ја упати претседателот на Европскиот совет, Доналд...

Поддршка, прегратки, бакнежи и сериозни разговори во 4 очи меѓу Заев...

Претседателот на Европскиот совет на ЕУ Доналд Туск за време на официјалната посета не Република Македонија се сретна со Претседателот на Владата на Република...

Заев-Туск:Новата Влада отвора можности за евро-атлантски перспективи на Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска, вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи и министерот...

Туск: Пронајдете сами излез за политичката криза и употребете здрав разум

,,На почетокот на март одговорив на Вашето писмо околу можностите за излез од политичката криза. Оваа продолжена криза го забавува напредување на вашата земја...

Туск со Иванов,протести на улица и маратонска седница во Собрание

  Ова ќе биде денешната слика на политичката сцена во Македонија. Имено, додека претседателот на Европскиот совет Доналд Дуск ќе претстојува во Македонија и посебно...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com