Таг: уапсен

Случајот со уапсениот Филан Митрев во Германија е ВЕСТ и во...

,,Најелементарната улога и функција на медиумите, имено и најкратка е – да објавуваат вести! Добри или лоши, убави или грди, не е...

Шилегов го разреши директорот на ЈП ,,Улици и патишта“ откако тој...

,,Дозволете ми да ја известам јавноста дека досегашниот директор на ЈП ,,Улици и патишта“ - Скопје денес е разрешен од фунцијата“-напиша кусо...

Вистиномер: Лажна е веста дека Ден Дончев е уапсен

Лажна е веста дека екс директорот на Фондот за здравствено осигурување Ден Дончев е приведен или уапсен како  што објави порталот Лидер.

Уапсен премиерот на Федерација Босна и Херцеговина Фадил Новалиќ поради аферата...

Фадил Новалиќ, премиер на Федерација Босна и Херцеговина, е уапсен и се наоѓа на повеќечасовно сослушување во Државната агенција за истрага и...

Обновоно: Сепак нема Македонец меѓу атентаторите на црногорскиот мафијаш во Киев(видео)

Тројца Балканци се уапсени како осомничени дека стојат врз атентатот што вчера беше направен во Киев врз водач на мафијашки клан од...

Додека сите панично бегаа од платениот убиец, само еден гостин во...

Завчера во Белград беше уапсен 33 годишниот Црногорец, Милош Миљановиќ, кој истиот ден само неколку часа пред апсењето, маскиран и вооружен влета...

МВР соопшти дека внукот на поглаварот на ИВЗ е уапсен по...

МВР денеска објави сувопарно соопштение со класичен полициски речник за вчерашнит инцидент на Матка, кога внукот на поглаварот на ИВЗ, Нерван Сулејмани...

Уапсен директорот на Геронтолошки завод во Ниш поради 135 заразени штитеници...

Српската полиција го уапси директорот на Геронтолошкиот завод во Ниш поради непреземање мерки за заштита на штитениците и на вработените.

Уапсениот Шефшет Демировски во јули во присуство на државниот врв отвори...

Српската Бебедносно информативна агенција(БИА), го уапси македонскиот државјанин Шефшет Демировски, сопственик на фабриката за наменско производство во Скопје-АТС ГРОУП, во хотел во...

Уапсен е Бојан Јовановски

Бојан Јовановски, познат во јавноста како Боки 13, денеска е уапсен на граничен премин, дознава Плусинфо. Во истиот случај,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com