Таг: убиени

Четири лица се убиени, 15 ранети во вооружен напад на фестивал...

Четири лица се смртно застрелани, додека најмалку 15 се ранети во вооружениот напад врз посетителите на еден фестивал во гратчето Гилрој ,...

Во центарот на Стразбур се убиени и ранети неколку лица(видео)

Најмалку две лица загинале , а десетина се ранети во вооружен напад во  близина на божиќен пазар во францускиот град Стразбур, соопшти француската полиција....

Притвор за постарата ќерка од семејството Поцеста осомничена за убиство на...

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар до Основното јавно обвинителство во врска со убиството на А.П. (54), Н.П. (53) и нивната 14-годишна ќерка во Дебар поднесе...

Куманово ги заборави тројцата сограѓани убиени во Ирак во 2004 година

Идејата на градоначалникот на Куманаово, Максим Димитриевски, да направи некој вид спомен обележје за американската компанија Kellog, Brown and Root во знак на благодараност...

Напаѓачот и убиец на 17 ученици во Флорида мирно и се...

     Американските власти соопштија дека Николас Круз, поранешен 19 годишен ученик е лицето кое застрела и уби 17 ученици и возрасни во средно училиште во...

Двајцата убиени во менувачницата се македонски и српски државјани со дебели...

Основното јавно обвинителство Скопје издаде бројни наредби за преземање на дејствија во насока на расветлување на настанот што се случи во менувачница во скопска...

Фото:Ова се близначињата што ги уби таткото-македонски почесен конзул во Шпанија

Полицијата во Кејп Таун во Јужна Африка соопшти дека  е уапсен почесниот конзул на Македонија во Барселона, Марио Сезар Деус Јела за убиство на...

Татко ги избоде со нож своите две бебиња близнаци

  Во местото Штрпци на Косово, татко си ги избодел со нож своите два сина близнака, стари по 40 дена. Како што пренесуваат косовските и...

Првообвинетиот во случајот ,,Дива населба“ тврди дека колеги ги убиле полицајците

   Првообвинетиот во судскиот процес за настаните во ,,Дива наслеба“ Сами Ушкини наречен Командант Соколи на денешното рочиште тврдеше дека осумината полицајци кои загинаа биле...

Во терористички напад во ноќен клуб во Истанбул убиени најмалку 35...

Најмалку 35 луѓе се убиени, а околу 40 се повредени кога вооружен напаѓач облечен како Дедо Мраз влегол и почнал да пука во гостите,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com