Таг: увоз

ДОМ бара забрана на увоз на отпад како извор на енергија

Пратеничките од зелената партија ДОМ поднесоа измена на Законот за управување со отпад, со што се забранува увоз на отпад како извор...

Македонија забрани увоз и транзит на свинско месо од Србија

По официјално потврдување на присуство на болеста африканска свинска чума во реоните на Белград и Смедерево, во соседна Србија, заради заштита од...

Министрите за земјоделство од регионот ја повикаа Хрватска да ги укине...

Mинистрите  за земјоделство, шумарство и водостопанство од регионот, на Македонија-Љупчо Николовски, од Босна и Херцеговина Мирко Шаровиќ , од Република Србија Расим Љајиќ, и...

Скап увоз на струја

  175.000 евра чини новиот увоз на струја за следните два дена-соопштува СДСМ. Просечната цена по мегават час увезена струја скокна на 101.5 евра! За нивните тврдења...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com