Таг: улици

Владиката Агатангел дал благослов со света вода да се попрскаат улиците...

,,Следејќи ја традицијата на Светата Православна Црква, кога за време на војни, суша, земјотреси, епидемии и други несреќи, во минатото биле спроведувани...

Град Скопје секојдневно ги мие улиците, тротоарите и велосипедските патеки

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, на својот ФБ профил објави вест дека и денеска цистерните ги мијат скопските улици.

Фекалии пливаат по улиците на Охрид(видео)

Фекалии го преплавија Охрид. Невремето со интензивни врнежи од дожд што попладнево го зафатија Охрид, предизвика поплавување...

За намалување на гужвите Град Скопје ноќе ги асфалтира улиците

Реконструкцијата на скопските улици и булевари , која изминатите месеци се одвива во најголем ек, предизвика и метеж и нервоза .

Шилегов ,,дежураше“ во ЦУКС и ја следеше состојбата со расчистување на...

Градоначалникот Шилегов вчера до доцна во ноќта, беше  во ЦУКС(Центар за управување со кризи на Скопје) , каде со екипите на Зимската...

Нова снимка од невремето во Белград ја открива разорната моќ на...

Вчера , Белград беше зафатен од кусо, но интензивно невреме, во кое беа поплавени улиците, а на места беше причинета материјална штета. Severe Weather Europe

Реки течат низ скопските улици, невремето предизвика огромни штети(видео+фото)

 Силното невреме проследено со ветер и дожд, предизвика големи штети насекаде низ Скопје. Улиците се претворени во реки, а има паднати покриви и  дрвја....

МВР најави крај на дивите трки и побезбедни улици(видео)

СВР Скопје започна со реализација на посебниот план за зголемување на безбедноста во сообраќајот на подрачјето на главниот град, преку засилени и интензивни сообраќајни...

Општина Центар ги реконструира улиците

Општина Центар комплетно ја реконструира улицата “Коста Веселинов“. По 15-тина години се вади стариот асфалт под кој беа поставени старите макадам коцки. Несоодветното и нецелосно...

Паркинзите и улиците во Аеродром како аеродромски писти

(фото:бул.АВНОЈ-зад сала,,Јане Сандански") Паркинг просторот околу зградите во општина Аеродром, улиците и паркиралиштата се заледени, неисчистени и опасни и за пешаците и за возилата. Откако...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com