Таг: уметничко лизгање

Селдин Салиу од Требиште првак во уметничко лизгање во Италија

Дванаесетгодишниот Селдин Салиу, чие семејство потекнува од долнореканското село Требиште го освои првото место на престижниот Куп во уметничко лизгање, одржан неодамна во Торино,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com