Таг: Унгарија

Христијан Мицкоски и унгарската медицинска помош ја стави на свое конто

,,Благодарност до премиерот Виктор Орбан и до целата влада од која минатата недела побарав, а денес испорача помош значајна за нашите луѓе...

Османи се заблагодари за унгарската помош, порача дека солидарноста е најголема...

,,СОЛИДАРНОСТА Е НАЈВАЖНАТА ЕВРОПСКА ВРЕДНОСТ КОЈА МОРА ДА ЈА ЗАЧУВАМЕ И ВО ВРЕМЕ НА КРИЗА!“-порача вицепремиерот за евроинтеграции, Бујар Османи.

7 мртви во сообраќајка во Унгарија предизвикана од српски камионџија(видео)

Камион со српски регистерски таблички, предизвика тешка сообраќајна несреќа на автопат во Унгариија во близина на Будимпешта. Возачот изгубил...

Груевски спроведен во суд во Будимпешта со лисици на раце, наочари...

Унгарскиот суд денеска одлучува за екстрадицијата на Никола Груевски во нашата земја. Унгарски медиуми објавија снимка на која...

Унгарската полиција ја затвори истрагата за доаѓањето на Груевски

Унгарската полиција го затвори случајот Груевски. Како што е соопштено официјално, полицијта ја затвори истрагата за начинот на доаѓањето на поранешниот македонски...

Сијарто: Унгарија првпат се сретна со проблемот на Груевски во амбасадата...

Унгарскиот министер за надворешни работи, Петр Сијарто, негира дека Унгарија му помогнала на Никола Груевски да избега од Македонија. Тоа е лага, вели Сијарто за...

ЕП: Азилот за Груевски е неприфатливо мешање, Унгарија веднаш да го...

На вчерашната сесија на Европски парламент, на која се гласаше за Извештајот за Македонија, се дискутираше и за Никола Груевски и азилот од унгарските...

Груевски е ,,ѕвезда“ во Унгарија, неговиот лик е на насловни страници...

Никола Груевски во бела маичка со натпис ,,Ја сакам Унгарија'' и полициски лисици наместо срценца. Ваква плаката со ликот на македонскиот азилант во оваа земја,...

Унгарија преку министерот за правда практично ја одби екстрадицијата на Груевски

,,Не можеме да го вратиме поранешниот македонски премиер, Никола Груевски, откако доби азил“ изјави унгарскиот министер за правда Лазло Трошани. Според него, македонските власти  попусто...

Тадиќ: Вучиќ лаже за мерцедесот, тој заедно со Рама, Ѓукановиќ и...

Поранешниот српски претседател, Борис Тадиќ, ги отфрли обвинувањата на актуелниот, Александар Вучиќ, дека исто како Груевски набавил скап мерцедес надвор од сите законски прописи. Вучиќ...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com