Таг: универзитет

На Универзитетот во Анкара започна да работи Катедра за македонски јазик

На Универзитетот во Анкара оваа недела започна со работа Катедра за македонски јазик. Ова, на заедничкото предавање со македоснкиот претседател Иванов, во рамки на...

Шок во Хрватска, студентка на предавање ,,шмрка“ дрога (видео)

Скандалозно видео коешто се појави на социјалните мрежи, ја вознемири хрватската јавност и го крена алармот на образовните институции. На видеото се гледа како...

Заев ги поддржува заложбите на Професорскиот пленум за враќање на автономијата...

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерката за образование и наука, Рената Дескоска, остварија средба со претставници на професорскиот...

Илјадници демонстранти во Будимпешта против затворање на Сорос Универзитетот

  Илјадници граѓани,студенти, како домашни, така и странски, и други странски државјани во Унгарија, протестираа на улиците на Будимпешта во одбрана  на Централноевропскиот Универзитет основан...

ВИДЕО: Кога партијата ќе вработи професор на ваше место, се реагира...

  Професорка на Универзитетот во Тузла Амела Бегиќ, на прес конференција на премиерот на Кантон Тузла Бего Гутиќ кој на тематската конференција зборуваше за состојбата...

ВИДЕО: Владимир Путин запеа пред студентите

Рускиот претседател  Владимир Путин заедно со студентите на Московскиот државен универзитет ја запеа неофицијалната химна на космонаутите со која се слават успесите на СССР...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com