Таг: унитарност

Унитарноста се штити, не се гарантира

Драги Рашковски од Правен факултет, реагира на барањето на претседателот на РМ Ѓорге Иванов , СДСМ и коалициските партнери да му ја гарантираат унитарноста...

ВИДЕО: Со владината програма СДСМ гарантира унитарност на државата

,,Со целосно право, како човек и партија позади коишто стојат 67 потписи на пратеници, имам право да очекувам да биде доделен мандат за да...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com