Таг: уреден

По децении уреден паркот кај ,,Могила на непобедените“, но прилепски ,,Комуналец“...

Прилепски ,,Комуналец“ ревносно објавува фотографии од ситуацијата на теренот во овој град. Од една страна, се уредуваат парковите и...

Градскиот плоштад во Скопје целосно уреден и со нов лик

Парцелата пред Лумикс која владата на Груевски ја продаде на албанска фирма за градење на така наречените Шпански скали и сѐ уште...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com