Таг: усаид

Трамп го разреши шефот на државната агенција УСАИД и именуваше нов

Американскиот Претседател Доналд Трамп го разреши досегашниот раководител на државната агенција УСАИД -WADE WARREN(Вејд Ворен)  и  за нов раководител го назначи  Mарк Ендрју Грин...

Администрацијата на Трамп ќе ја преиспита помошта за други земји

Омилените програмите на администрацијата на претседателот Барак Обама за помош на другите земји, како на пример за ублажување на последиците од климатските промени и...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com