Таг: усб

Новиот USB стандард ветува дупло поголема брзина на пренос на...

Промотерите на  USB 3.0 стандард,група на индустриски гиганти меѓу кои се Apple, HP, Intel i Microsoft, најавија дека наскоро се очекува да излезе новото...

Игри без граници

Основен суд Скопје1 - Скопје го обвини СЈО дека крие докази од нив и го врати УСБ-то назад во специјалното обвинителство затоа што не...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com