Таг: условно

Доктор Чапаровски е осуден условно откако призна дека примил поткуп

Поранешниот директор на Клиниката за неврохирургија Александар Чапаровски призна вина за случајот за примање на поткуп. На денешното прво рочиште за предметот, кој беше покренат...

Признавање вина за условна казна

Втора условна казна по признавање вина за случај на СЈО. Томислав Лазаров од ВМРО ДПМНЕ, поранешен советник во општина Центар, по покајувањето и признавање...

Унгарската снимателка осудена условно на три години затвор

Снимателката Петра Ласло од судот во Сегедин е осудена на тригодишна казна затвор, условно, затоа што на 8 септември 2015 година , во близина...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com