Таг: услов

Осуммината опозициски пратеници ја условуваат натамошната поддршка за промена на Уставот

Осуммината опозициски пратеници кои вчера гласаа ЗА, доставија предлог и услов за натамошна нивна поддршка на промена на Уставот.Во предлогот се вели: ,,Ние, група пратеници...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com