Таг: уставни измени

Мицкоски: Донесовме одлука да ги исклучиме од ВМРО ДПМНЕ пратениците кои...

,,Ниту ги сфаќам , ниту можам да ги разберам“, рече лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на прес конференција , и објави дека седумтте...

Канческа Милеска, Мукоски, Василевски, Арнаудов, Старова…гласаа ЗА уставни измени

80 пратеници, меѓу кои и пратениците на ВМРО ДПМНЕ, Елизабета Канческа Милевска, Љубен Арнаудов, Сашо Василевски, Крсто Мукоски, Нола Исмајлоска Старова, Емилија Александрова, Зеќир...

Со 80 гласови ЗА пратениците го изгласаа предлогот за уставни измени...

Две третини од пратениците во македонскиот законодавен дом, односно 80 пратеници, вклучувајќи и гласови на пратеници од опозициската ВМРО ДПМНЕ, Собранието на Република Македонија...

Денеска ќе се знае дали ќе има уставни измени или предвремени...

Денеска во Собрание на Република Македонија ќе заврши расправата и најверојатно ќе се пристапи кон гласање за отворање на уставни измени заради спроведување на...

Ганка Цветанова ја повика Елизабета Канческа да каже јасно дали ќе...

,,Ја повикувам поранешната министерка за култура и пратеничка од редовите на ВМРО ДПМНЕ, Елизабета Канческа Милевска, јавно и недвосмислено да се произнесе дали ќе гласа...

Ѓорчев со семејна фотографија објави дека нема да гласа за уставни...

,,Нема да гласам за уставните измени за промена на уставното име на Република Македонија. Македонија е мојот идеал и вечна љубов. Тоа е емоција и...

14 пратеници од ВМРО ДПМНЕ на ФБ соопштија дека нема да...

Не е јасно кој ја поттикнува акција за јавно изјаснување на пратениците на ВМРО ДПМНЕ да не поддржат уставни измени по референдумот со кои...

Турските парламентарци ги поддржаа уставните реформи за зголемена моќ на Ердоган

Пратениците на  турскиот парламент ги  поддржаа  контроверзните уставни реформи кои предвидуваат проширување на овластувањата на   претседателот Реџеп Таип Ердоган. Како што пренесува АФП, пратениците...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com