Таг: уставност референдум

Нема уставни пречки за спроведување на референдумот на 30 септември

  Нема уставни пречки за спроведување на референдумот на 30 септември, оценија денеска мнозинството судии на Уставен суд. Со мнозинство гласови на судиите, Уставниот суд  ја...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com