Таг: училиште

Злосторство во Србија: Ја убил сопругата и нејзиниот возач во училиштето...

Во српското место Ердевик во близина на Шид, 53 годишен маж ги убил, сопругата која била директорка на ОУ,,Сава Шумановиќ“ и нејзиниот...

Артан Груби се гордее со новото име на ,,100 процентното албанско...

Артан Груби, висок функционер на ДУИ, на својот Фб профил објави скандалозен пост. Тој со националистичка реторика се гордее...

Ќе се гради ново основно училиште во село Идризово

На оваа своја седница, Владата на Република Северна Македонија ја усвои Информацијата за потребата од изградба на ново основно училиште во Гази...

Новото ОУ ,,Киро Глигоров“ – сон за секој ученик и наставник(фото+видео)

Утрината новото Основно училиште во населбата Капиштец, ,,Киро Глигоров“, ги отвори вратите за учениците. Најмодерно во Македонија, со современи...

По 50 години Општина Центар доби ново основно училиште ,,Киро...

Новото современо основно училиште во Капиштец ќе го носи името на првиот Претседател на независна Република Македонија, Киро Глигоров.

СОУ ,,Ѓорче Петров“ од Крива Паланка е избрано за најчисто и...

СОУ „Ѓорче Петров“ од Крива Паланка е избрано за најбезбедно и најчисто училиште во учебната 2017/2018 година во категоријата на средни училишта....

Осуммина мртви при напад во средно училиште во Санта Фе

Најмалку осум лица загинале откако ученик во Санта Фе отворил оган на час по ликовно во средно училиште во Тексас. Полицијата веднаш одговорила на...

Општина Центар ја реконструира атмосферската и фекалната канализација на ООУ “11-ти...

  Општина Центар започна со комплетна промена на целата атмосферска и фекална канализација во ОУ “11-ти Октомври“. Проблемот кој датира од 50-тите години на минатиот...

Велешанка истепана од обезбедувањето затоа што поминала со миленикот низ школски...

Здружението за заштита на животни Анима Мунди известува дека велешанката Мими Георгиев била физички нападната од вработен во обезбедување во училиштето ,,Васил Главинов, само...

Голема депонија во центарот на Охрид до средното училиште ,,Григор Прличев“

Во близина на ОУ „ Григор Прличев“ е создадена огромна депонија. Но, Охрид и околината се затрупани со вакви диви депонии, кои со...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com