Таг: факели

Навивачите на Црвена Ѕвезда се простија од прерано починатиот Драган Крстев...

Навивачите на Црвена Ѕвезда, популарно наречени Делии, денеска на градските гробишта Бутел во Скопје, се простија од нивниот пријател Драган Крстев, во навивачки дух,...

Центарци со факели и транспаренти ја прославија победата

Поздрав од Центарци, другар мој Петре Шилегов !!!-напиша новиот градоначалник на општина Центар, Саша Богдановиќ, на својот ФБ профил. Тој оствари најубедлива победа против кандидатот на ВМРО...

Белград: Ќе преживеат шесте факели и грбот на СФРЈ

Грбот на Социјалистичка Федеративна Република Југославија, кој се наоѓа на влезот во зградата на поранешното Министерство за внатрешни работи во улицата Кнез Милош во...

Факели и пораки за крај на протестот

По два часа протестирање пред Собрание на РМ, заврши собирот на Шарената револуција и поддржувачите на работата на СЈО. Неколку илјади демонстранти, мирно и...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com