Таг: фатиме фетаи

Бедредин Ибраими жестоко ја нападна обвинителката Фатиме Фетаи по објавување на...

Поранешниот член на ДИК од редовите на ДПА, Бедредин Ибраими, по објавување на судската пресуда од 4 и пол години за поттикнување...

Нови обвиненија на СЈО под имињата Попис, Моќник, Актор…

Специјално Јавно Обвинителство објави дека има подготвени неколку нови обвиненија,  меѓу кои Попис , Моќник и Актор. За првиот предмет Попис, обвинението се однесува за...

До Фатиме Фетаи, соѕвездието “Орион” (како што еднаш ја нареков)

Пишува: Јорданка Ивановска-Јоци   Оваа фотографија е веројатно стара 6 години. Јас, Геро, Боки. На некој протест пред суд. Не можам да се сетам за што,...

Каролина Ристова-Астеруд: Да почнам да убивам по улица ,,Македонија“, вие ќе...

  Настапот на Фатиме Фетаи на ПричПич ми заличи како гротесктно парафразање на онаа познатата на Трамп: ,, Ма да почнам да убивам по улица Македонија...

Обвинителката Фетаи бара јавно слушање на доказите од ,,бомбите“ во постапка...

Обвинителката на СЈО, Фатиме Фетаи на седницата на Апелациониот суд, побара бомбите јавно да се слушаат во судницата како доказ против Јанкулоска и Груевски. Фетаи рече дека доказите...

Фатиме Фетаи -од жена која носела димии, до непоколеблива обвинителка во...

Фатиме Фетаи обвинителка во тимот на СЈО  ја раскажа својата животна приказна на непоколеблива желба за успех . Таа со гордост зборуваше за својот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com