Таг: фатмир битиќи

Костадинов: Одредени личности својата љубов кон татковината ќе мора прво да...

Со реакција се јави и пратеникот и портпарол на СДСМ, Костадин Костадинов. Тој ја поздрави идејата на министерот Битиќи за неформално советодавно...

Министерот Битиќи ги објави членовите на неформалната група ,,За татковината со...

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, по вчерашната бура што ја предизвика со информацијата дека дел од неформалната група што тој ја...

Според Светска банка македонската економија ќе претрпи најмала штета од пандемијата...

,,Република Северна Македонија ќе претрпи најмала штета во регионот, а нашата економија се проценува дека ќе забележи пад од 1,4 до максимум...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com