Таг: фајзер и бионтек

Велика Британија ја одобри вакцината за Ковид 19 на Фајзер и...

Од идната недела во Велика Британија ќе почне вакцинирањето против корона вирусот со вакцината на американскиот произведувач Фајзер и германскиот партнер Бионтек...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com