Таг: фајзер

Филипче:Обезбедени се 800.000 дози Фајзер вакцини против Ковид 19

Министерот за здравство, Венко Филипче, објави дека владата обезбедила вакцини од Фајзер за цеела 2021. ,,Одлична вест на почетокот...

Во Хрватска пристигнаа првите дози од вакцините на Фајзер против Ковид...

Речиси 10.000 дози вакцини на компанијата Фајзер/Бајонтек пристигнаа со камиони ладилници утрината во Хрватска. Како што извеести Институтот за...

САД ја одобрија вакцината на Фајзер/Бајонтек против Ковид 19

Во Соединетите Американски Држави првите вакцинирања против Ковид 19 ќе почнат за неколку дена, откако Биото за лекови на оваа земја ја...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com