Таг: ФБИ

Агентка на ФБИ се омажила за важен оперативец на ИД

    Даниела Грин, преведувач во Федералното Истражно Биро, со висок степен на безбедносно овластување, го излажала ФБИ и се омажила за важен оперативец на Исламската...

Конерс: Русија стои зад сајбер-нападот на демократите!?

Конгресменот од Демократската партија, Џон Конерс, изјави денес дека американски разузнувачки претставници постигнале „јасен консензус“ дека руската влада стои зад сајбер-нападот на Демократскиот национален...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com