Таг: Фенербахче

Фенербахче на Елмас му нуди еден милион евра годишна плата

Фенербахче ужива во понудите за Елиф Елмас кој очигледно ќе биде вистински хит во преодниот рок, сепак клубот од Турција, најавува дека...

Видео: Елмас со гол му донесе бод на Фенербахче против Галатасарај

Елиф Елмас со гол во 71 минута му донесе бод на Фенербахче во турското класико со Галатасарај.

Фото: Елиф Елмас има понуда од Лацио, Рим го сака дијамантот...

Македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас, има понуда да се пресели во Лацио, клубот од Рим нуди 15 милиони евра.

ФОТО: Елиф Елмас е желба на Лестер

Медиумите од Британија јавуваат дека Лестер е заинтересиран за македонскиот репрезентативец и член на Фенербахче , Елиф Елмас. Според...

Прв пораз на Фенербахче

Кошаркарите на Фенербахче го доживеаја првиот пораз во Евролигата оваа сезона. Во петтото коло загубија од Уникс од Казањ со 81:73. Ова е прва...

Лига Европа: Рома и Зенит немилосрдни

Фудбалерите на Манчестер јунајтед ја забележаа првата победа оваа сезона во Лига Европа. Тие на свој терен ја совладаа екипата на украинска Зорија со...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com