Таг: Ферари

По пријава на грѓани пајак служба го однесе непрописно паркираното ,,Ферари“...

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, реагираше јавно со фотографии на ФБ страницата ,,Ѕид на сообраќајниот срам“, на која граѓани ,,ловат“ непрописно...

ВИДЕО: Ферари го престави болидот „SF90 F1“ за новата сезона

Ферари го престави болидот „SF90 F1“ со кој сака конечно да ја заврши декадата без триумф во Формула 1.

Фетел уште три години во Ферари

  Четирикратниот светски шампион и лидерот во генералниот пласман, Себастијан Фетел потпиша нов договор со Ферари.  Германскиот возач потпиша нов трогодишен  договор со кој екипата би требало...

Хамилтон: Доживеав огромно разочарување

Актуелниот светски шампион во Формула 1, возачот на Мерцедес Луис Хамилтон, рече дека повеќе нема да се осврнува на разочарувањето во Малезија и проблемите...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com