Таг: фетаи

Обвинителката Фетаи по изрекување на пресудата побара притвор за Сашо Мијалков...

По изрекување на казните за обвинетите во случајот за изборни измами на СЈО, ,,Титаник 2“, обвинителката Фатиме Фетаи побара притвор за осудените...

Лага и дезинформација се вестите за наводен атентат врз обвинителката Фатиме...

  Чиста дезинформација!-вака реагираат од МВР на објавата на некои портали на албански јазик дека пред два дена е спречен обид за атентат врз обвинителката...

Анима Мунди: Треба да се одерат 30 ракуни за да се...

Потребно е да се одерат живи 30 прекрасни ракуни за да се направи оваа крзнена бунда, напиша на својот ФБ профил здружението за заштита...

На Инстаграм е откриен лажен профил на обвинителката Фетаи

 ,,Непознато лице создало лажен Инстаграм профил на јавната обвинителка Фатиме Фетаи. Станува збор за класична злоупотреба на идентитетот на обвинителката Фетаи, при што овој...

Продолжува судењето на Груевски и групата за нарачаните шлаканици и демолирањето...

Петти обид да продолжи процесот за предметот на СЈО ,,Шлаканици за Жерновски“, откако судијката Татјана Михајлова на изминатите рочишта го одолговлекуваше судењето, а на...

СЈО ги демантира шпекулациите дека обвинителката Фетаи нема да биде дел...

  Информираме дека ова Јавно обвинителство го обжали решението на судијата на претходна постапка  при Основниот Суд Скопје 1 за неизрекување на мерка притвор за...

Обжалени одлуките за парични казни на обвинителките Јанева и Фетаи

Денеска до Основниот суд Скопје 1 Скопје поднесени се жалби против одлуката на Судот со која на Специјалната обвинителка Катица Јанева и на јавната...

Спиро Ристовски:Јанева и Фетаи се срам за правосудниот систем

Катица Јанева и Фатиме Фетаи продолжуваат да прават циркуз од себе. Јанева и Фетаи со своето непознавање на правото и недоличното однесување се срам за...

Михајлова ќе ги пријави за дрскост и непочитување Јанева и...

Во досегашното 72 годишно постоење на Основниот суд Скопје 1 – Скопје не се памети вакво однесување и непочитување  од Јавен обвинител во судница,...

Фетаи до Михајлова: Не дојдовме да видиме колку сте убава

Вистински театар со високи тонови и попречување во збор, се случуваше на денешното трето подготвително рочиште за судењето на насилствата пред општина Центар во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com