Таг: фејсбук

Фејсбук отстрани тролови од Македонија платени да шират лажни вести за...

Т.н. тролови платени вмрежено да шират лажни вести на Фејсбук, изминатиот период се откриени од управата на Фејсбук во Македонија и...

На Груевски веќе нема кој да му ги брише негативните коментари

Поранешниот лидер на ВМРО ДПМНЕ, поранешен премиер и одбегнат осуденик , Никола Груевски, очигледно со своите дописи и реакции на неговиот ФБ...

Груевски ни соопшти преку Фејсбук дека добил азил и дека ќе...

,,Денес Република Унгарија, земја членка на ЕУ и НАТО, одговори позитивно на моето претходно поднесено барање за добивање политички азил заради политички прогон во...

ССНМ: Атанас Кировски да ја повлече забраната за новинарите во Телма

ССНМ бара од одговорниот уредник Атанас Кировски да ја повлече наредбата за забрана на изразување мислења и ставови на социјалните мрежи на новинарите вработени...

Груевски до пратениците: Не можат да ме скршат, не дозволувајте заради...

Поранешниот лидер на ВМРО ДПМНЕ , Никола Груевски, во текот на ноќта напиша обраќање до неговата матична партија и пратениците. Тој во обраќањето им...

ФБ ја отстрани страницата ,,Предавници-Traitors“ заради несоодветни содржина

По повеќе пријави, Фејсбук ја отстрани страницата на која македонси иселеници во Австралија постираа видео материјали, имиња и навредливи содржини за гласачи кои дојдоа...

Загрозена безбедноста на 50 милиони корисници на Фејсбук поради хакерски напад

Фејсбук извести дека неговата мрежа е нападната од хакери кои успеале да дојдат до податоци на 50 милиони корисници. Компанијата призна дека е пробиен нејзиниот...

Фејсбук изгуби 36 милијарди долари заради злоупотреба на податоците на над...

Проблемите на  „Фејсбук“ заради скандалот со истекувањето на личните податоци на повеќе од   50 милиони корисници, предизвика голем пад на цената на акциите. Најголемата социјална...

Норвешката министерка за правда поднесе оставка заради објава на Фејсбук

Министерката за правда на Норвешка,  Силви Листауг , поднесе оставка заради нејзината објава на ФБ дека опозициската Лабуристичка партија, повеќе е заинтересирана за заштита...

Само еден градоначалник не користи Фејсбук или друга социјална мрежа во...

АНАЛИЗА: 80 од вкупно 81 градоначалник користат социјални медиуми Само за градоначалникот на Ранковце Ивица Тошевски, не се најдени податоци за користење на некоја од...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com