Таг: физичко присуство

Ние со нашите деца утре ќе бидеме во училиште, реагираат родители...

,,Не постои поголема загуба во една држава од ПРАЗНИ КЛУПИ во образовна институција“-реагира Катерина Тодороска, родител на две малолетни деца и универзитетски...

Дополнителни дозволи за физичко присуство во училишта со малку ученици

На предлог на Министерството за образование и наука, на вчерашната седница е донесена Уредба за начинот на организирање и реализирање на наставата...

169 училишта ќе добијат согласност за настава со физичко присуство

Комисијата за заразни болести до Владата достави предлог согласност за настава со физичко присуство да добијат 169 училишта од кои: 6 државни...

Наставникот Бумбароски: Ме загрижуваат разгалени родители и нивните разгалени деца

Гоце Бумбароски, наставник во ОУ ,,Кочо Рацин“ во Прилеп, кој преку својата ФБ страница ,,Наставник Гоце Бумбароски“ анимира повеќе од 5.000 следачи,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com