Таг: филипчее

Филипче:Обезбедени се 800.000 дози Фајзер вакцини против Ковид 19

Министерот за здравство, Венко Филипче, објави дека владата обезбедила вакцини од Фајзер за цеела 2021. ,,Одлична вест на почетокот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com