Таг: филип секуловски

Во отсуство на обвинетиот за убиство на Мартин Јанушев му е...

Основното јавно обвинителство Скопје отвори истражна постапка против едно лице за сторено кривично дело Убиство од чл.123 ст.1 од Кривичниот законик. Лицето е осомничено дека...

МВР ја објави потерницата по Филип Секуловски осомничен за убиство на...

Секуловски Филип Секуловски Филип од т.Славко м.Мирјана роден во Скопје на  30.12.1992 година, живее на ул„Мис Стон“ бр.26 б. во Скопје Филип Секуловски се товари за...

Распишана е меѓународна потерница по Филип С. за убиството на Мартин...

  Лицето со иницијали Ф.С. е осомничен како сторител на убиството кое пред две недели се случи во скопската општина Аеродром, пред зградата во која...

МВР распиша потерница по избеганиот затвореник Филип Секуловски кој се поврзува...

  Фото:  (На фотографијата е Раде Трајковски кого многумина го сметаат за нарачател на убиството на Јанушев) Управата за извршување санкции потврди дека од петок, денот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com