Таг: финансирање

Гутереш го повика Трамп да ја преиспита одлуката за укинување на...

Откако американскиот претседател, Доналд Трамп, објави дека донел одлука САД да прекине со финансирање на Светската Здравствена Организација, се јави Генералниот секретар...

СЈО поднесе две обвиненија за незаконско финансирање и изградба на седиштето...

  Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите денес до Основниот суд Скопје 1...

Министерство за култура ќе ја укине финансиската поддршка за домашната музичка...

Министерството за култура  започна  процес на подготовка на Предлог на закон за престанување на важењето на Законот за поддршка на домашната музичка продукција.   Според ова...

Министерство за култура ги игнорира македонските млади автори и уметници

Не стивнуваат реакциите по објавувањето на Годишната програма на Министерство за култура за финансирање на автори и програми во разни области. Најбројни се реакциите...

Општина ,,Центар” ќе продолжи да го финансира КК ,,Работнички”

Општина Центар ја информира јавноста дека постапката за трансфер на средства од буџетот за КК "Работнички" е завршена и клубот од денеска11.01.2017) ги подмирува...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com