Таг: финска

Само 2 македонски државјани патувале во авионот што слета во Финска...

,,Веќе се извршени проверки за сите патници од авионот за Финска. Ниту еден од нив не е регистриран во базата на позитивни...

Финска ќе воведе задолжителни мерки по откривањето на 24 патници со...

Во саботата вечер во финскиот град Турк од Скопје слета авион со 157 од кои дури 24 се покажале како позитивни на...

Новата финска Влада ја предводат 12 жени и 7 мажи

Владата на Република Финска, предводена од премиерката Сана Марин, има 19 министри, од кои 12 се жени и 7 мажи.

Новата финска премиерка е одгледана од лезбејски пар

Новата финска премиерка, Сана Марин, не само што е најмлада на оваа функција во историјата на земјата, туку е дете одгледано во...

34 годишната Сана Марин стана најмладиот премиер во историјата на Финска

Финска ја доби најмладата премиерка во својата историја. Социјалдемократската партија ја номинираше досегашната министерка за сообраќај за премиерка, по што со мнозинство...

Кандидати за азил влегле во Финска со билети за Мундијалот во...

Пет лица незаконски влегле во Финска со помош на билети за фудбалски навивачи за Светското првенство во Русија, а потоа и поднеле барање за...

По 560 евра месечно за невработените во Финска

Со почетокот на годината во Финска стартуваше експерименталниот период на новата социјална програма со која е предвидено на невработените да им се дава минимална...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com