Таг: фирми

ВМРО ДПМНЕ тврди дека две фирми пред ликвидација добиле 200.000 евра...

Фондот за иновации доделиле пари на 2 фирми кои се во постапка на бришење и затворање во Централниот регистар по член 552 , а...

Анѓушев: Фирмите во кои имам удел ќе бидат дискриминирани заради мене,...

(МИА 22.07) Вицепремиерот за економски прашања  Кочо Анѓушев ги повика косопствениците на неговите фирми да ја преиспитаат одлуката за аплицирање на мерките од Планот...

Притворен крадец кој влегувал во фирми и крадел од женски чанти

Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство-Скопје поднесе кривична пријава против лицето Б.Д. (39) од Скопје, поради постоење основи на сомнение...

Фирма на таткото и братот на пратеникот Мукоски за две години...

Пратеникот на СДСМ Љупчо Николовски, кој претходно во техничката влада беше замемник министер за земјоделство, од собраниска говорница му се обрати на Крсто Мукоски...

Системот на УЈП паѓа, казните тропаат на врата на фирмите

​Павлинка Лазарова која има книговодствено биро јавно го изрази својот револт,предупредувајќи дека некои од фирмите за кои таа извршува дејности, може да добијат...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com